7 věcí, které nesmí chybět v domácí posilovně

Vytvořit si denní cvičící rutinu během karantény je pro mnohé z nás výzvou. Jak ji však zdolat? Namotivuje vás hlavně to, pokud si doma vytvoříte prostor: svou domácí posilovnu. Nezáleží ani na velikosti, ani na tom, jaký sport máte rádi. Máme pro vás 7 prvků, které vás motivují a se kterými můžete provádět jakýkoliv pohyb.

Zrcadla

Zrcadla jsou užitečná při kontrole správného provedení cviků. Rovněž prostor opticky zvětšují a při správné práci se světlem ho dokáží i prosvětlit. 

Náš tip: Stojící zrcadlo. Při určitém úhlu a světle vypadáme všichni o něco lépe. Pokud si koupíte stojící zrcadlo budete ho moci přesunout podle potřeby tak, abyste vždy vypadaly co nejlépe. Nástěnná zrcadla zase šetří prostor v místnosti.

Volně stojící nebo třeba nástěnná zrcadla ve výprodejích najdete na Biano.cz.

Protiskluzové podlahy

Správná podlaha pomáhá předcházet zraněním. Vždy zvažte, zda se vám bude lépe a hlavně bezpečněji trénovat na kobercích, parketách nebo dlažbě.

Podle toho si vyberte koutek v domácnosti, kam svou “posilovnu” umístíte.

Úhledné úložné zařízení

Pokud vám to prostor dovolujete a máte doma činky, kettlebell, pásky, podložky či slidery, najděte jim místo, kam je budete vždy ukládat.

Stojan na mobil či tablet

Všichni v posledních měsících cvičíme z domu. Pokud ale cvičíte podle videí oblíbeného instruktora, potřebujete na něj vidět. Zkuste si mobil, tablet nebo notebook umístit do dobré úrovně, tak abyste co nejméně namáhali oči, a to pomocí stojanu.

Hudba

Hudba motivuje, inspiruje, uklidňuje, nakopává. Nevynechejte ji při cvičení. Stačí vám malý reprák na bluetooth a mobil či notebook s YouTube nebo jinému zdroji hudby.

Náš tip: Posilte motivaci tím, že si uděláte čas na to, abyste si předem vytvořili seznamy skladeb, které vyhovují tempu vašeho tréninku.

Nízký stůl

Díky kterému budete mít vždy při ruce sklenici vody nebo repráček s hudbou. Může jít o odkládací stolek nebo poličku. Při meditaci toto místo využijete na položení svíčky nebo vonné tyčinky.

Inspirativní umění

Nakopnout vás mohou i obrázky na stěně, případně váš oblíbený citát nebo fotka. Proto si svůj aktivní domácí koutek můžeme doplnit hezkými obrázky nebo klidně i vlastními fotkami s vysněnou postavou na stěně.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

select